Sposoby na zwiększenie miejsca w szafkach kuchennych

szafki kuchenne

Kuchnia jest sercem każdego domu, a zarazem miejscem, gdzie przechowujemy wiele różnych przedmiotów — naczyń, garnków, przypraw czy artykułów spożywczych. Niestety, często brakuje nam miejsca na przechowywanie tych wszystkich rzeczy, co prowadzi do nieporządku i bałaganu. Jak zatem zorganizować kuchnię tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń?

Wykorzystaj drzwi szafek

Drzwi szafek kuchennych to często niezagospodarowane miejsce, które można wykorzystać do przechowywania drobnych przedmiotów. Możemy zamontować tu specjalne uchwyty na folię aluminiową i papier do pieczenia czy też organizer na wieczka od słoików z przyprawami. W ten sposób zyskamy dodatkowe miejsce wewnątrz szafek i ułatwimy sobie dostęp do często używanych akcesoriów.

Zainstaluj półki nad blatem

Wykonujemy meble kuchenne w Warszawie i często polecamy dodanie półek nad blatem roboczym, zwłaszcza w projektach bez górnej linii szafek. Pozwolą one przechowywać rzeczy, które muszą być zawsze pod ręką, jak np. ulubione filiżanki czy przyprawy. Na półkach możemy także zaaranżować ozdobne naczynia lub doniczki z ziołami.

Organizuj przestrzeń wewnątrz szafek

Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń w szafkach, warto zainwestować w specjalne organizery, które ułatwią przechowywanie rzeczy w sposób uporządkowany i funkcjonalny. Przykładem takich rozwiązań są wkładki na talerze, dzięki którym będą one zajmować mniej miejsca i będą lepiej zabezpieczone przed uszkodzeniem. Inna opcja to użycie półek dzielących wnętrze szafki na mniejsze segmenty, gdzie będziemy mogli przechowywać różnego rodzaju akcesoria kuchenne. Dobrym wyborem są systemy cargo od peka.plcargo to systemy wysuwane, dzięki którym łatwiejszy staje się dostęp do zawartości półek.

Wykorzystaj przestrzeń podszafkową

Często słabo zagospodarowaną przestrzenią są wnęki pod dolnymi szafkami kuchennymi. Możemy je wykorzystać na przechowywanie rzadziej używanych sprzętów AGD, takich jak mikser czy maszynka do mielenia mięsa. Warto również pomyśleć o zainstalowaniu wysuwanych koszy na śmieci czy też pojemników na segregację odpadów — dzięki temu zaoszczędzimy miejsce na podłodze i ułatwimy sobie utrzymanie porządku w kuchni.

 

Wróć do bloga