Jaki stół wybrać do kuchni?

stół

Kuchnia to serce domu. W tym pomieszczeniu nie tylko się jada i gotuje, ale również często przyjmuje gości, czy odpoczywa przy dobrej kawie. Dlatego warto wybrać takie meble, które nie tylko posłużą przez wiele lat, ale również będą wygodne i ponadczasowe. Szczególnie istotnym elementem wystroju kuchni jest stół, wokół którego często toczy się codzienne życie. Wybierając go, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Jaki powinien być idealny stół kuchenny?

Każdy ma inne wyobrażenie kuchni swoich marzeń i tego, jaki stół do niej wybrać. Jednak przy zakupie tego mebla trzeba mieć na uwadze pewne ważne aspekty, np. wielkość pomieszczenia czy liczbę mieszkańców. Bardzo ważne jest również to, z jakiego materiału ma być on wykonany. Od lat najpopularniejszym wyborem są stoły drewniane – solidnie wykonane służą rodzinom nawet przez pokolenia. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług stolarza. Dzięki temu możesz uzyskać naprawdę unikatowy mebel idealnie dostosowany do twoich potrzeb. Jeśli szukasz sprawdzonego zakładu stolarskiego w Warszawie, to koniecznie zajrzyj do  zakładu Andrzeja Taranko. Przygotuje dla ciebie wyjątkowy projekt w atrakcyjnej cenie i z krótkim czasem realizacji. Wybierając stół drewniany postaw na twarde gatunki drewna, które są bardziej odporne na uszkodzenia.

Jakie wymiary powinien mieć stół kuchenny?

Przed ostateczną decyzją na temat wyglądu stołu, należy zaplanować, jakie powinien on mieć  wymiary. Jego idealna wysokość, zapewniająca komfort użytkowania to około 70-75cm. Z kolei powierzchnia blatu jest ściśle związana z liczbą osób, które będą z niego korzystać – jego minimalna długość dla jednej osoby wynosi 60cm. Standardowy wymiar stołu dla czteroosobowej rodziny, to 80 cm na 120 cm.

Wróć do bloga