Jak kolorystycznie dobrać meble w kuchni?

kuchnia

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu. Przygotowywanie posiłków, ich spożywanie czy po prostu pogawędka przy kawie – wszystkie te czynności najczęściej odbywają się w kuchni. Planując rozkład oraz wygląd tego pomieszczenia, należy wziąć pod uwagę zarówno estetykę, jak również ergonomię pracy oraz praktyczność elementów wyposażenia. Niestety niekiedy kierowanie się wyłącznie wyglądem może sprawić, że gotowanie nie będzie w ogóle sprawiać przyjemności, lecz powodować irytację.

W jaki sposób należy dobierać kolorystykę wyposażenia do kuchni?

Jeżeli chodzi o wygląd wyposażenia, warto kierować się przede wszystkim osobistymi preferencjami. To domownicy będą najczęściej korzystać z tego pomieszczenia, dlatego też powinno być dopasowane do ich gustu. W przypadku małych, stosunkowo ciasnych kuchni lepiej zdecydować się na jasne, lakierowane meble. Dzięki temu pomieszczenie będzie wydawało się optycznie większe i mniej przytłaczające.

Jeżeli na kuchnię przeznaczona jest duża powierzchnia, dobrym wyborem będą zarówno jasne, jak i ciemne meble kuchenne. Dla osób, które lubią nietuzinkowe wnętrza, dobrym wyborem będą meble kolorowe. Aby jednak nie przesadzić i zachować balans, warto łączyć rzucające się w oczy elementy wyposażenia z meblami w klasycznych, stonowanych barwach. Decydując się na minimalistyczne wnętrza, warto pokusić się o połączenie bieli, czerni oraz drewna. Dodatek mebli w naturalnym kolorze drewna ociepli wnętrze i sprawi, że będzie bardziej przytulne.

Bardzo ciekawie prezentują się również kuchnie w odcieniach szarości. Połączenie kilku tonów tego samego koloru oraz bieli pozwala na stworzenie bardzo nowoczesnej i ponadczasowej kuchni. Aby nieco urozmaicić to wnętrze, można zdecydować się na nieco bardziej rzucające się w oczy dodatki.

Wróć do bloga